22 Sierpień 2017
Nawigacja
· O nas
· Dofinansowane projekty edukacyjne 2014/15, 2015/16, 2016/17
· Dofinansowane projekty edukacyjne 2012/13, 2013/14
· Dla rodziców
· Biblioteka
· Dokumentacja szkolna
· Kadra pedagogiczna
· Kącik duchowości
· Kącik matematyczny
· Kroniki szkolne
· Patron
· Porady pedagoga szkolnego
· Poradnik dyrektora
· Publikacje naszych nauczycieli
· Zamówienia publiczne
· Sport
· Samorząd uczniowski
· Sukcesy naszych uczniów
· Szkolne różności
· Świetlica
· Uczniowie
· Twórczość nauczycieli
· Uczniowska twórczość
· Zajęcia pozalekcyjne
· Zapomogi zdrowotne dla nauczycieli
· Wydarzenia
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 580
· Najnowszy użytkownik: JakubNowakowski3
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· film
· Mój ulubiony film
· kawały;p
· W szkole
· Książka którą chciał...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Losowa fotografia
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Palmy wielkanocne
PICT0001.JPG
Uczniowie Szkoły Podstawowej zgodnie z kilkuletnią tradycją, biorą udział w konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. 29 marca, twórcy palm, zawieźli je szkolnym autokarem do Muzeum Rolnictwa. Tu zostaną ocenione, a w Niedzielę Palmową, w Kościele Świętej Trójcy autorzy najpiękniejszych zostaną nagrodzeni.

      Trzymamy kciuki za palmy wykonane przez rodziny naszych uczniów!                                                       
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ PRZYZNANE UCZNIOM ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CIECHANOWCU                               
Sprawdzian szóstoklasistów
sprawdzianPICT00133.JPG4 kwietnia - bardzo ważny dzień dla naszych 127 szóstoklasistów: sprawdzian podsumowujący naukę w szkole podstawowej - nie bez powodu nazwany "inelektualnym pięciobojem".Test bada pięć podstawowych umiejętności ucznia, które będą kluczowe dla jego przyszłej nauki w gimnazjum i następnych szkołach. Są to umiejętności: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce.
Rocznica śmierci Jana Pawła II Wielkiego
1.jpg2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 "Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca" - tymi słowami abp Leonardo Sandri obwieścił wiernym śmierć papieża.
Społeczność szkolna włącza się w obchody rocznicy śmierci - 1 kwietnia, w sobotę, uczestniczyliśmy z pocztem sztandarowym we Mszy Świętej, delegacja harcerzy i uczniów z dyrekcją, złożyła kosz kwiatów pod pomnikiem. W poniedziałek, 3 kwietnia dzieci i goście wzięli udział w apelu przygotowanym przez katechetki: siostrę Weronikę i p. Monikę Łasiewicz, uświetnionym występem przygotowanych przez p. Joannę Kuczabo "Anielskich Nutek".  
W tym czasie odbywają się rekolekcje wielkopostne - zdjęcia z tych wszystkich uroczystości do obejrzenia w Galerii.

 

Nowe pomoce dydaktyczne
biblioteka1.JPGZapraszam nauczycieli do zapoznania się z najnowszymi scenariuszami uroczystości szkolnych i pomocami dydaktycznymi – tablicami dotyczącymi historii, nauk społecznych, sztuki, przyrody i arteterapii  - zakupionych przeze mnie na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie.                                           
                                                                                    Krystyna Łochnicka
   Tu możesz obejrzeć strony tytułowe nowo zakupionych  wydawnictw
                                                         
Rekolekcje wielkopostne
jezus.jpg„Oto stoję u drzwi i kołaczę...”    Zbliżają się rekolekcje wielkopostne, Pan Jezus puka do drzwi naszych serc. Pragnie do nich wejść       i rozgościć się. Trzeba jednak pamiętać, że klamka jest z naszej strony. Przez cały Wielki Post Chrystus wzywał nas do większej miłości. Czy udało się nam postąpić w dobrym?... Jeśli nie było najlepiej..., to jeszcze jest trochę czasu aby przygotować serce dla Jezusa. Rekolekcje są świetną okazją! Nie zmarnujmy tej szansy! Niech nikogo z nas nie zabraknie na spotkaniach rekolekcyjnych   w kościele! „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”!

        
Kim był dla mnie Ojciec Święty?
siostra5.jpgDZIĘKUJEMY Ci, OJCZE ŚWIĘTY !

         Bóg z miłości do ludzi dał swojego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa, aby uczynił nas jedną rodziną Bożą, Kościołem Bożym. W tym planie Boga Ojca szczególne miejsce zajmował Namiestnik Chrystusowy i Namiestnik Piotra.       Z całego serca dziękujemy Bogu za dar Jana Pawła II dla całego świata.
         W sobotę, dnia 2 kwietnia 2005 r., o godz. 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. Odszedł największy z Polaków, duchowy Przewodnik Narodu, Głowa Kościoła Katolickiego, autorytet moralny dla ludzi różnych wyznań i kultur. Nauczał nas, jak żyć pełnią wiary, jak kochać Ojczyznę i szanować drugiego człowieka.

         Przez cały tydzień po śmierci, który bez wątpienia można nazwać Wielkim, jednoczyliśmy się w modlitwie w intencji zmarłego Papieża oraz dziękowaliśmy Bogu  za dar niemal 27 lat papieskiego posługiwania, które tak poruszyło cały Kościół, a w sposób szczególny nasz Naród.

Mija pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II a On jest nadal z nami i może nam pomagać. Spogląda na nas przez okno w Domu Ojca i nas błogosławi, jest w naszej pamięci, w słowach, które nam zostawił. Kiedy patrzymy na Jego zdjęcia, wydaje się spoglądać na nas       i mówić po łacinie – w języku, którego uczył się w gimnazjum i który bardzo lubił: Non omnis moriar – „nie cały umarłem”. Jako chrześcijanie rozumiemy je inaczej niż łaciński poeta Horacy. Dzięki świadectwu Papieża  i przeżyciom ostatnich Jego dni, możemy zrozumieć je jeszcze lepiej. A On nadal będzie nam w tym pomagał.

                                                                                                                        opracowała siostra Weronika
„Kim był dla mnie Ojciec Święty Jan Paweł II”.
papiez1.jpg
DRODZY UCZNIOWIE!
            Zbliża się pierwsza rocznica powrotu do Domu Ojca naszego wielkiego Rodaka sługi Bożego Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do ponownej refleksji nad życiem i dziedzictwem słowiańskiego Papieża. Na internetowej stronie naszej szkoły pragniemy wraz z Wami stworzyć szkolną galerię poświęconą Ojcu Świętemu.
            Wszystkich chętnych prosimy o prace plastyczne  w formacie A4. Zachęcamy także do twórczości poetyckiej, indywidualnej lub rodzinnej. Można również w kilku zdaniach napisać „Kim był dla mnie Ojciec Święty Jan Paweł II”.
Wszystkie prace prosimy składać  do dnia 27.03.2006 r.  do katechetów.
Z życzeniami inwencji twórczej – s. Weronika
Pierwsza Pomoc
pck.gifGrupa nauczycieli i pracowników naszej szkoły w ostatnie weekendy została przeszkolona z udzielania pierwszej pomocy.
Szkolenie przeprowadził mgr Jerzy Cichowicz – wiceprezes Podlaskiego Zarządu Okręg. PCK w Białymstoku. Pan Cichowicz jest instruktorem Pierwszej Pomocy PCK przy Zarządzie Głównym PCK w Warszawie.
       O życiu człowieka decydują pierwsze 4 minuty od zatrzymania krążenia, a Polacy nie są dostatecznie przygotowani do udzielania pierwszej pomocy – Polski Czerwony Krzyż przez cały rok organizuje takie szkolenia. Podstawowy kurs trwa 16 godzin, uczestnicy uczą się, jak ocenić miejsce urazu oraz stan pacjenta, zapoznają się z zasadami wykonywania sztucznego oddychania, pośredniego masażu serca, tamowania krwotoków. Ćwiczenia praktyczne na fantomach pozwalają na doskonalenie umiejętności. Kurs kończy się zdaniem egzaminu.
DROGA KRZYŻOWA „WIDZIANA” SERCEM NASZYCH UCZNIÓW
droga_krzyowa.jpg
DROGA KRZYŻOWA „WIDZIANA” SERCEM NASZYCH UCZNIÓW

Wielki Post to czas przemiany i czas łaski.
Każdy człowiek potrzebuje pomocy Jezusa, ten który ma serce złamane, złe, kamienne, brudne, dwulicowe i chore...Pan Jezus zachęca nas do tego, abyśmy pokonywali słabości i przemieniali serca przy pomocy łaski Bożej.
Wielki Post jest czasem, w którym Chrystus obdarza nas wieloma łaskami. Łaska jest jak woda, która spływa – kropla po kropli – na nasze zatwardziałe serca, przemienia je, oczyszcza i kruszy. Wiara w Chrystusa, przylgnięcie sercem do Niego będzie powodować wewnętrzną odnowę, przemianę każdego człowieka, który skorzysta z tej łaski. „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia...” (Rz 10,9-10a)
Nasze przygotowanie do Wielkanocy powinno być aktywne. Poprzez udział w rekolekcjach wielkopostnych, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, uczestnictwo w nabożeństwach drogi krzyżowej, lekturę słowa Bożego, postanowienia wielkopostne.
Nasi uczniowie z klas VI potwierdzili swój aktywny udział w przygotowaniu do Zmartwychwstania Jezusa. Słuchając słów św. Pawła, postanowili „więc swoimi ustami wyznać, że Jezus jest ich Panem” i sami, szczerze, z głębi serca napisali kolejne refleksje nad drogą Jezusa na Golgotę. Może ich słowa skruszą niejedno twarde serce, nie tylko z naszej szkoły, i pozwolą odbudować niejednemu z was przyjaźń z Bogiem.


                                                                                      opracowała Joanna Kuczabo
Aktualne wydarzenia - Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny odbyło się wiele interesujących zajęć w szkole - o wiele ciekawszych niż wagarowanie:) Uczniowie pod opieką swoich wychowawców między innymi oglądali przedstawienie teatralne, pojechali do kina, oglądali filmy na dużym ekranie w Szkolnym Centrum Informacji, spotkali się z Kołem Myśliwskim, brali udział w przedstwieniu wiosenno-przyrodniczym i w konkursie ekologicznym oraz w zajęciach rekreacyjno - sportowych.
Zdjęcia z tych zajęć do obejrzenia w galerii - Pierwszy dzień wiosny.
Nowe książki w bibliotece
Siedmiotomowe wydanie "Opowieści z Narnii"

1. Lew, czarownica i stara szafa
2. Książę Kaspian
3. Podróż Wędrowca do Świtu
4. Srebrne krzesło
5. Koń i jego chłopiec
6. Siostrzeniec czarodzieja
7. Ostatnia bitwa

Powieść jest o pełnej uroku i niezwykłych tajemnic krainie, którą czwórka młodych ludzi próbuje uratować przed siłami władców zła. Wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.
OpZNarnii
Docenili nas za zbiórkę groszy!
Grosz.jpg
  
Aktualne wydarzenia - Anielskie Nutki
22-23 IV nasze Anielskie Nutki wybierają się na doroczny Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej do Łodzi. Teraz intensywnie ćwiczą, jak zwykle pod czujnym okiem P. Joanny Kuczabo. Niestety, oprócz uniesień i wzruszeń duchowych nie można zapomnieć o prozaicznych potrzebach ciała. Z góry dziękujemy osobom, które mogłyby wesprzeć nas nie tylko duchowo, ale też finansowo.
Nutki na pewno pięknie wyśpiewają swoją wdzięczność!
ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY - ANALIZA MATERIAŁU ANKIETOWEGO
(więcej w aktualnościach)


Informacje na temat ptasiej grypy
Jeśli Ty lub Twoi rodzice znajdziecie martwe ptaki - (do grupy narażonej na działanie wirusa należą ptaki wodno-błotne, np. łabędzie, dziekie kaczki, dzikie gęsi oraz drapieżniki, np. jastrzębie, sowy) i macie podejrzenie, że są zarażone wirusem ptasiej grypy - dzwońcie:
Gminne Centrum Reagowania
086 2771145 
lub
698193211
Powiatowy Lekarz Weterynarii
086 2744099
lub 086 4764155

Więcej informacji
http://www.gis.gov.pl/grypa/grypa.htm
Kalendarz
Sierpień 2017

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ciechanowiec
Gimnazjum
ZSOiZ
Pajacyk
Koło wędkarskie Jazgarz
9,198,750 unikalne wizyty