17 Lipiec 2018
Nawigacja
· O nas
· Dofinansowane projekty edukacyjne z ostatnich lat
· Dofinansowane projekty edukacyjne 2012/13, 2013/14
· Dla rodziców
· Biblioteka
· Dokumentacja szkolna
· Kadra pedagogiczna
· Kącik duchowości
· Kącik matematyczny
· Kroniki szkolne
· Patron
· Porady pedagoga szkolnego
· Poradnik dyrektora
· Publikacje naszych nauczycieli
· Zamówienia publiczne
· Sport
· Samorząd uczniowski
· Sukcesy naszych uczniów
· Szkolne różności
· Świetlica
· Uczniowie
· Twórczość nauczycieli
· Uczniowska twórczość
· Zajęcia pozalekcyjne
· Zapomogi zdrowotne dla nauczycieli
· Wydarzenia
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 586
· Najnowszy użytkownik: Pawel Zakrzewski
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· film
· Mój ulubiony film
· kawały;p
· W szkole
· Książka którą chciał...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Losowa fotografia
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Podsumowanie programu "Żółty talerz"

zt643565436.jpg

Podsumowanie programu "Żółty talerz" - 14.06.2017

Od 1 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu ruszył program wsparcia systemu żywienia dzieci. Jest to działanie, które realizowane jest w ramach pomocy finansowej i rzeczowej otrzymanej od  Kulczyk Fundation (program „Żółty talerz”) oraz Banku Żywności.

14 czerwca 2017r w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu został podsumowany projekt „Żółty Talerz”, który był realizowany w bieżącym roku szkolnym. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem  Bank Żywności Suwałki- Białystok  jak również Kulczyk Fundation, oraz kontynuacji współpracy  z lokalnymi  darczyńcami szkoła mogła zintensyfikować  pomoc dzieciom w zakresie dożywiania.  W ramach projektu  realizowano szereg działań promujących regularne odżywianie i zdrowy styl życia. W każdym miesiącu trwającego  roku szkolnego 2016/2017  pracownicy stołówki szkolnej przygotowywali dzieciom dodatkowe posiłki -drugie śniadania, a przy okazji  cyklicznych imprez serwowali zdrowe przekąski: owocowe galaretki, sałatki. Fantazje kulinarne które cieszyły  małych smakoszy.

W ramach działań promujących realizacje projektu "Żółty Talerz" nasza szkoła otrzymała "Wesołe uczące podkładki". Wychowawcy świetlicy oraz panie pracujące w stołówce szkolnej przy wsparciu rodziców przygotowali przepyszne, kolorowe i zdrowe, wiosenne kanapeczki, które dzieci mogły skosztować na spotkaniu informującym   o "Wesołych podkładkach". Uczniowie dokładnie zapoznali się z ważnymi informacjami zamieszczonymi na podkładkach, a przekazywanymi im przez „Wesołego Piotrusia”.  Dzieci dyskutowały na temat zdrowego odżywiania, oraz o tym jak pomagają rodzicom  w przygotowaniu zdrowych posiłków. Ważnym tematem, który dzieci zabsorbował w dużej mierze było dzielenie się z potrzebującymi tym, co posiadamy. Wychowawcy omówili działalność Fundacji Kulczyk oraz na czym polega Efekt Domina. Spotkanie zakończyło się piknikiem na świeżym powietrzu.

Kolejnym działaniem zrealizowanym w naszej szkole było zaangażowanie uczniów w ogólnopolski konkurs literacko- plastyczny ogłoszony przez Bank Żywności Suwałki- Białystok oraz Kulczyk Fundation o tematyce „Marnowanie żywności to…”. Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w tymże konkursie, a nagrody i dyplomy otrzymali z rąk prezesa Banku Żywności Suwałki -Białystok Romualda Turczyńskiego na spotkaniu podsumowującym realizację tychże działań.

Wszystkie inicjatywy związane ze zdrowym odżywianiem dzieci są dla naszej szkoły ważnymi działaniami gdyż wpływają na lepszy rozwój młodych ludzi.

Podsumowanie projektu było kolejnym działaniem w którym słowem, gestem, strojem i melodią dzieci pokazały jak ważne jest dbanie o zdrowie i zapewnienie organizmowi tego co potrzebne do dobrego samopoczucia- witamin zawartych w zdrowym pożywieniu. Smaczny i kolorowy poczęstunek dostarczył zgromadzonym dzieciom i wychowawcom miłych wspomnień z realizowanych projektowych działań.

Serdeczne podziękowania za włączenie się w realizację projektu pragniemy skierować do właścicieli Piekarni Kobus oraz Dyrekcji Zakładów Produkcyjnych „Cedrob”, a także do Zarządu Banku Żywności Suwałki – Białystok to dzięki Państwu uśmiech częściej gości na ustach dzieci.

                                   Dziękuję w imieniu dzieci!

                                   Monika Ł.Derewońko

Galeria 

Film

p1110013.jpg

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
Lipiec 2018

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZSOiZ
Ciechanowiec
Pajacyk
Koło wędkarskie Jazgarz
9,722,881 unikalne wizyty